GencLeRin Yeni MekaNi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GencLeRin Yeni MekaNi

GencLeRin Yeni MekaNi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

XP'ye dönüş başladı

YazarMesaj
SaNaLisYaN
ADMİNASTÖR
ADMİNASTÖR
SaNaLisYaN

XP'ye dönüş başladı Empty
MesajKonu: XP'ye dönüş başladı   XP'ye dönüş başladı Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 12:35 am

Microsoft'un son işletim sistemi Vista'yı kaldırıp yerine XP'ye dönenlerin sayısı artıyor...

Yeni bilgisayar alanların %56'sının Vista'yı kaldırıp XP işletim sistemine döndüğü açıklandı. XP satışına son veren Microsoft'a ise mahkeme yolu görünü.

Tayvan Tüketiciler Vakfı (CF), Microsoft'u Serbet Ticaret Kurulu'na (FTC) şikayet etti. CF Microsoft'un Windows XP işletim sistemini satmayı durdurmasına karşı çıkıyor.

FTC şikayet başvurusunun kabul edildiğini ve şirket hakkında soruştuma başlatıldığını açıkladı. Yaklaşık 6 ay sürmesi beklenen soruşturma sonunda Microsoft suçlu bulunursa 25 Milyon NT'ye (940 bin YTL) kadar para cezasına çarptırılabilecek. Microsoft, Haziran'dan beri Tayvan'da işletim sistemi olarak sadece Vista'yı satıyor. CF, şikayet başvurusunda Microsoft'un, Windows XP'nin satışını durdurarak tüketicileri Vista satIn almaya zorlamasının yasal olmadığını belirtti. Vakıf ayrıca, araştırmalara göre temmuz ayı içerisinde yeni bilgisayar alan tüketicilerin %56'sının Vista'yı silerek yerine XP yüklediğini de söyledi. Tayvanlı tüketicilerin %67'si Vista'nın yeni bilgisayarlarda tek seçenek olmasına karşı çıkıyor.

2007 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Vista, birçok ülkede beklenen ilgiyi görmedi.

XP'ye dönüş başladı
1 sayfadaki 1 sayfası