GencLeRin Yeni MekaNi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GencLeRin Yeni MekaNi

GencLeRin Yeni MekaNi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Atatürk Türkiye'nin Ruhudur

YazarMesaj
SaGoPa
FORUM KURUCUSU
FORUM KURUCUSU
SaGoPa

Atatürk Türkiye'nin Ruhudur Empty
MesajKonu: Atatürk Türkiye'nin Ruhudur   Atatürk Türkiye'nin Ruhudur Icon_minitimePerş. Kas. 27, 2008 7:44 pm

ATATÜRK TÜRKİYE'NİN RUHUDUR

Atatürk Türkiye'nin Ruhudur Kore_alb_ling_280

Kore Cumhuriyeti Askeri Ateşesi Albay Ling Yang, "Atatürk, Türkiye'nin ruhudur" dedi.
KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Eröz, Şehit Teğmen Caner Gönyeli'nin adını taşıyan arama kurtarma tatbikatına Türkiye'den gelen sivil ve askeri katılımcı ve gözlemciler için resepsiyon verdi.

Resepsiyonda Kıdemli Askeri Ateşe olarak konuşan Kore Cumhuriyeti'nden Albay Ling Yang, "Atatürk, Türkiye'nin ruhudur" dedi. "Kıbrıs harika bir yer" diyen Albay Yang, Türkiye'nin 50'li yıllarda Kore'ye asker gönderdiğini anımsattı.

Rumların kadın ve çocukları de hedef alan katliam yaptığını öğrendiklerini de ifade eden Albay Yang, Osmanlı Devleti'nin gücüne de değinerek, "Yarınki programı heyecanla bekliyorum" diye konuştu.

Albay Yang, Kıbrıs Türklerinin tatlı sevdiğini de öğrendiğini belirterek, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Eröz'e sağlıklı yaşam için ginsengli şeker getirdiğini belirterek, şekerleri komutanlara takdim etti ve "Tüm Türk ulusuna ulusumuzun şükranlarını sunuyorum" dedi.

Beşparmak Dağları'ndaki ST. Hilaron bölgesindeki Beyaz Ev olarak bilinen tesiste verilen resepsiyonda KKTC protokolü de üst düzeyde temsil edildi.

İHA
https://mekanimizburasi.catsboard.com

Atatürk Türkiye'nin Ruhudur
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Atatürk Çocuklarıyız
» Atatürk ve Çoban Çocuk
» Mustafa Kemal Atatürk [Orjinal Dvd - Dual Audio - 5.1 Ses - 2005]